RSS
Dzisiaj jest: Piątek, 04 Września 2015
Poczta                  polski english
Statystyki dnia KWP:
 
Interwencje:719
Zatrzymani sprawcy:20
Zatrzymani poszukiwani:2
Wypadki drogowe:3
Więcej...
 
 
 KIEROWNICTWO KONTAKT STRUKTURA KMP DZIELNICOWI PRACA W POLICJI OSOBY POSZUKIWANE/ZAGINIONE WYROKI SĄDOWE PREWENCJA ZAMÓWIENIA PUBLICZNE KWP ZGŁOŚ KORUPCJĘ ZWIĄZKI ZAWODOWE SZUKASZ POMOCY ? NIEBIESKA KARTA ZNAKOWANIE ROWERÓW JAK UNIKAĆ ZAGROŻEŃ ? BEZPIECZNA WODA SPOTTERS UCZYMY I POMAGAMY
 


strzałka Dyskusja o przemocy w ramach akcji "Kino na temat"

Dzisiaj (21.11.2013) o godzinie 9:00 młodzież z różnych szkół spotkała się w kinie Helios w ramach akcji „Kino na temat". Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Kino HELIOS oraz Gazeta Wyborcza.

Celem spotkania nie było tylko oglądanie filmu, ale również poruszenie ważnego tematu z młodymi ludźmi, jakim jest przemoc wśród młodzieży. Około 300 uczniów obejrzało film pt. „Fala”, który jednoznacznie pokazał młodzieży, w jaki sposób jednostka może kierować nawet nieumyślnie grupą i napędzać koło przemocy. Po seansie był czas na dyskusje.
Organizatorzy akcji zaprosili asp. Monikę Hermann specjalistkę Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii KMP w Bydgoszczy. Nad sprawnością dyskusji czuwała Pani Beata Korzeniowska redaktor Radia Złote Przeboje. Dyskusja była trudna z uwagi na niełatwy temat, jakim jest przemoc rówieśnicza i agresja młodzieży. Cel debaty jednak został osiągnięty, uczniowie sami przyznali, że przemoc jest zła i najlepiej o takich sytuacjach powiadamiać osoby dorosłe oraz rozmawiać ze specjalistami w tej dziedzinie.

Monika Karska
Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
 
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski
KWP w Bydgoszczy
Zespół Prasowy
POWRÓT  Drukuj    Wyraź opinię
Znajdź w serwisie
szukaj
KONTAKT
 
  
Ten serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią Policji i zawiera tylko informacje jawne.
Copyright: c 2007 - 2015 KWP Bydgoszcz
Odpowiedzialność za treść na tej stronie ponosi: KMP Bydgoszcz