MCM namierzał niezdyscyplinowanych kierowców - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

MCM namierzał niezdyscyplinowanych kierowców

Data publikacji 10.01.2020

Do cyklicznie prowadzonych działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze, bydgoscy policjanci wykorzystują mobilne centrum monitoringu. Pomaga im ono w ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez użytkowników dróg. W ten sposób mundurowi „rozliczali” wczoraj (09.01.2020) kierowców, którzy łamali obowiązujące przepisy w rejonie Ronda Toruńskiego w Bydgoszczy.

Wczorajsze działania (09.01.2020) przeprowadzone zostały w rejonie Ronda Toruńskiego w Bydgoszczy, gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu. Niejednokrotnie w tym miejscu dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego, zarówno przez zmotoryzowanych jak i pieszych uczestników dróg. Kamery Mobilnego Centrum Monitoringu z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy niezgodnie z przepisami korzystali z buspasa, ale również nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej i najczęściej wjeżdżali na rondo na czerwonym świetle. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z bydgoskiej drogówki, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy.

W trakcie opisywanych działań policjanci ujawnili 26 wykroczeń, których dopuścili się kierujący pojazdami. 23 z nich zostało ukaranych mandatami karnymi, a trzech pouczonych. 13 wykroczeń to jazda buspasem, a pozostałe to inne wykroczenia, przede wszystkim wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle.  

Tego typu działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie w różnych miejscach na terenie Bydgoszczy i powiatu.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
Ładowanie odtwarzacza...