Wiadomości

Zajęcia nt „Cyberzagrożeń” w SP 61 przeprowadzone przez policyjnych profilaktyków

Dzisiaj (14.01.2020) Zespół Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z komisariatu na bydgoskim Szwederowie przeprowadził zajęcia w SP nr 61 przy ul. Kruczej 5 w Bydgoszczy.

Profilaktycy z zespołu ds. nieletnich sierż. szt. Adrian Cieślewicz oraz Monika Gosz przeprowadzili zajęcia w SP nr 61. Głównym poruszonym przez prowadzących tematem były „Cyberzagrożenia”. Przedstawiono pojęcie oraz główne formy cyberprzemocy zwracając uwagę na niebezpieczeństwa, jakie za sobą niesie. Zaprezentowano negatywne zjawiska mogące spotkać młodzież  korzystającą z internetu: hejt, trolling, stalking, phishing, sexting, child grooming.  Wszystkie pojęcia wytłumaczone zostały młodzieży na konkretnych przykładach bazując na doświadczeniach uczniów.

Zajęcia stanowią kontynuację wcześniejszych spotkań z uczniami dot. problemu cyberprzemocy i będą w dalszym ciągu realizowane.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi zwrócono uwagę młodzieży na spędzanie ich w bezpieczny sposób, również w odniesieniu do korzystania z internetu.

Autor: Monika Gosz/ KP Bydgoszcz-Szwederowo
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska