Napadli na bydgoszczanina. Zostali aresztowani - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Napadli na bydgoszczanina. Zostali aresztowani

Data publikacji 10.02.2020

Kryminalni z bydgoskich Wyżyn zatrzymali cztery młode osoby do sprawy rozboju. Pokrzywdzony stał się ofiarą z góry zaplanowanego napadu. Sprawcy pobili i okradli swoją ofiarę. Dwie 16-latki będą odpowiadać przed sądem rodzinnym. Natomiast ich starsi koledzy usłyszeli zarzuty rozboju. Decyzją sądu zostali aresztowani na najbliższe trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu we wtorek (04.02.2020) około godziny 21:20 przy ulicy Spornej w Bydgoszczy. Całe zdarzenie było dokładnie zaplanowane przez dwie nieletnie dziewczyny i ich dwóch starszych kolegów. Pomysł na rozbój urodził się, gdy zabrakło im pieniędzy. Jedna z dziewczyn postanowiła wykorzystać znajomość i umówiła się z kolegą, który zgodził się pożyczyć pieniądze. Niestety pokrzywdzony nie zdawał sobie sprawy, że to pułapka.

Dziewczyny umówiły się z nim, a następnie zaprowadziły go w miejsce, gdzie czekało na niego dwóch napastników. Młodzieniec został zaatakowany. Agresorzy uderzyli go w głowę, a następnie skopali. Sprawcy ukradli 50 złotych z portfela. Następnie uciekli. Pokrzywdzony trafił do szpitala. O zajściu zostali powiadomieni kryminalni z bydgoskich Wyżyn.

Funkcjonariusze ustalili wszystkich uczestników napadu. Następnie zaczęli ich namierzać. Dwa dni później zatrzymali całą czwórkę. Dwie 16-latki i 20-latek zostali zatrzymani na terenie Fordonu. Ostatni ze sprawców został namierzony w jednym z bydgoskich klubów rozrywkowych. Wszyscy zostali doprowadzeni do komisariatu na bydgoskich Wyżynach.

16-latki zostały przesłuchane w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Materiały sprawy trafią do sądu rodzinnego, który zadecyduje o ich dalszym losie. Natomiast ich starsi koledzy będą odpowiadać już w sądzie jako osoby dorosłe.

Śledczy z bydgoskich Wyżyn zgromadzili materiał dowodowy i przekazali go prokuraturze. 20 i 17-latek stanęli przed obliczem prokuratora. Oskarżyciel na podstawie zebranego materiału przedstawił im zarzut rozboju. Następnie postanowił wnioskować do sądu o ich tymczasowy areszt. Natomiast sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanych na najbliższe trzy miesiące.

Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.