„Bezpieczny pieszy” na drogach powiatu bydgoskiego - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

„Bezpieczny pieszy” na drogach powiatu bydgoskiego

Data publikacji 24.02.2020

Policjanci wydziału ruchu drogowego bydgoskiej komendy obserwowali zachowanie pieszych i kierujących przy ulicach Glinki i Magnuszewskiej w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Akcja ta wpisała się w prowadzone w tym dniu działania „Bezpieczny pieszy” organizowane na terenie całego województwa.

W miniony piątek (21.02.2020) przed południem policjanci przeprowadzili działania z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu. Mundurowi kolejny raz przyglądali się pieszym i kierowcom przy ulicach Glinki oraz Magnuszewskiej w Bydgoszczy. Funkcjonariusze obserwowali przejścia dla pieszych. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały, czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do sygnalizacji świetlnej i czy piesi korzystają z przejść dla pieszych. Wszystko to wpisało się w organizowane na terenie województwa działania „Bezpieczny pieszy”.

Podczas kilkugodzinnej akcji na ulicach Glinki oraz Magnuszewskiej mundurowi ujawnili dwóch pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz dwóch kierujących, którzy wyprzedzali na przejściu dla pieszych. Za powyższe wykroczenia trzy osoby zostały ukarane mandatami karnymi, a w stosunku do jednego kierującego został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Tego dnia bydgoscy policjanci realizowali również działania „Bezpieczny pieszy” na ulicach Bydgoszczy i drogach powiatu bydgoskiego. Podczas akcji policjanci reagowali głównie na takie wykroczenia kierujących jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi. Funkcjonariusze reagowali również na wykroczenia pieszych, m.in. przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd oraz zwracali uwagę na korzystanie z elementów odblaskowych. Łącznie policjanci ujawnili 71 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych oraz 38 wykroczeń popełnionych przez samych pieszych.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
Ładowanie odtwarzacza...