Policjanci zabezpieczyli marihuanę - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli marihuanę

Data publikacji 04.11.2015

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali mieszkańca Fordonu podejrzewanego o posiadanie i uprawę konopi indyjskich. W jego mieszkaniu i piwnicy zabezpieczyli ponad 200 g zielonego suszu roślinnego, krzew konopi oraz sprzęt do uprawy tych roślin.

Do zdarzenia doszło na terenie Fordonu. Wówczas kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji ustalili, że jeden z mieszkańców tego osiedla może być w posiadaniu narkotyków. Na podstawie zgromadzonych informacji funkcjonariusze wytypowali adres podejrzewanego.

Wczoraj (03.11.2015) przystąpili do realizacji i zapukali do drzwi mieszkania mężczyzny. Typowanie się potwierdziło. Po przeszukaniu pomieszczeń policjanci znaleźli w woreczku i słoiku zielony susz roślinny (211g). Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to marihuana.

To nie wszystko. Jak się okazało, w piwnicy miał zamontowany sprzęt do uprawy konopi indyjskich. Kryminalni zabezpieczyli urządzenia, a także krzew tej rośliny. Do sprawy został zatrzymany 35-latek.

Jeśli specjalistyczne badania laboratoryjne potwierdzą, że mężczyzna posiadał i uprawiał marihuanę to będzie odpowiadać z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za te przestępstwa ustawa przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski
Ładowanie odtwarzacza...