"Klubowicz" ze złodziejskimi nawykami - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

"Klubowicz" ze złodziejskimi nawykami

Data publikacji 02.11.2016

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali 47-latka podejrzanego o kradzieże. Mężczyzna trudnił się od kilku miesięcy okradaniem nietrzeźwych osób z telefonów komórkowych. Usłyszał już 15 zarzutów. Do sprawy została zatrzymana też 19-letnia bydgoszczanka.

Wszystko zaczęło się od zgłoszeń dotyczących kradzieży w lokalach nocnych na terenie starego miasta w Bydgoszczy. Z relacji zgłaszających wynikało, że łupem złodzieja padały telefony komórkowe. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca typował wśród nietrzeźwych osób swoją ofiarę, a następnie wykorzystując jej nieuwagę, okradał ją z telefonu komórkowego.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z bydgoskiego Szwederowa. Sprawdzając krok po kroku każdą informację, wpadli na trop pasera. Była to 19-letnia bydgoszczanka. Dziewczyna w momencie zatrzymania posiadała przy sobie kradziony telefon.

Idąc dalej tropem, funkcjonariusze ustalili osobę dokonującą kradzieży. Jak się okazało, był to konkubent matki zatrzymanej dziewczyny. Jeszcze tego samego dnia 47-letni mężczyzna był już w rękach policjantów. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu łącznie 15 zarzutów kradzieży. Mężczyzna działał od kilku miesięcy i tak jak przypuszczali kryminalni do przestępstw wykorzystywał upojenie alkoholowe oraz nieuwagę pokrzywdzonych.  

Natomiast 19-latka odpowie za paserstwo. Teraz funkcjonariusze ustalają jak długo dziewczyna brała udział w tym przestępczym procederze, a także ile razy nabywała kradzione rzeczy. Co więcej, policjanci nie wykluczają, że w tej sprawie może być jeszcze jedna osoba, która usłyszy zarzuty.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego