Odpowiedzą za dewastację - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Odpowiedzą za dewastację

Data publikacji 01.09.2017

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali nastolatków podejrzewanych o uszkodzenie mienia. Dwóch 16-latków pomalowało sprayem elewację budynku. Mundurowi zabezpieczyli przy jednym z nich farbę. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem rodzinnym.

Wczoraj (31.08.2017) dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał informację o osobach dewastujących elewację budynku. Na ulicę Orlą w pobliżu parku Doliny Pięciu Stawów zostali skierowani, będący w patrolu, policjanci z zespołu do spraw nieletnich. Tam po opatrolowaniu terenu zauważyli trzech młodych mężczyzn, z których jeden odpowiadał rysopisowi sprawcy. Mundurowi wylegitymowali ich.

Jak się okazało, przy jednym z 16-latków znaleźli farbę w sprayu, którą pomalowali pobliski budynek, a także znajdującą się obok nich stertę kamieni. Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny. Natomiast trzej 16-latkowie zostali dowiezieni do komisariatu na bydgoskim Szwederowie. Stamtąd odebrali już ich rodzice.

Teraz funkcjonariusze ustalają wartość poniesionych strat przez pokrzywdzonego. Zebrany w tej sprawie materiał zostanie przekazany do sądu rodzinnego, który podejmie już dalsze kroki w stosunku do nastolatków.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski