Policjanci z bydgoskich Wyżyn na rzecz poszkodowanych z gminy Sośno - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjanci z bydgoskich Wyżyn na rzecz poszkodowanych z gminy Sośno

W minionym tygodniu policjanci z komisariatu na bydgoskich Wyżynach wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Szubinie zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla osób poszkodowanych podczas nawałnicy w gminie Sośno. Za zebraną kwotę zakupiono artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, m.in. konserwy, suchy prowiant oraz środki czystości i artykuły higieniczne.

Inicjatywa zapoczątkowana została przez policjantkę z Zespołu ds. Wykroczeń, sierż. Małgorzatę Glubę, która z uwagi na miejsce zamieszkania od początku działań współpracowała ze strażakami z Szubina. Chcąc zebrać jak największą kwotę pieniędzy oraz konkretne artykuły, rozpropagowała akcję w komisariacie na bydgoskich Wyżynach, gdzie wszyscy chętnie włączyli się zbiórkę.

Za uzbierane pieniądze zakupiono artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, m.in. konserwy, suchy prowiant oraz środki czystości i artykuły higieniczne. Przekazano także odzież zebraną wcześniej przez policjantów oraz osoby prywatne.

Wczoraj (01.09.2017) wszystkie zebrane dary zostały przekazane Zastępcy Dyżurnego KMP w Bydgoszczy, który jednocześnie pełni funkcję Naczelnika OPS w Szubinie, mł. asp. Andrzejowi Prybińskiemu, który przyjechał razem z druhem Michałem Prybińskim. Zostaną one przetransportowane przez strażaków do poszkodowanych mieszkańców gminy Sośno.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w ten sposób do akcji niesienia pomocy poszkodowanym mieszkańcom gminy Sośno.

Autor: Anna Noworyta/ ZPSNiP KP Bydgoszcz - Wyżyny
Publikacja: asp. szt. Lidia Kowalska