Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem

Data publikacji 05.09.2017

Krótkie przypomnienie zasad bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, a następnie sprawdzenie teorii w praktyce. Tak rozpoczęły dzisiaj swoje lekcje dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Bydgoszczy przy ul. Kombatantów. W ten sposób policjanci bydgoskiej „drogówki” i prewencji w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem” zadbali o bezpieczeństwo najmłodszych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci bydgoskiej „drogówki” i prewencji, tuż przed pierwszym dzwonkiem na lekcje, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem” zrealizowali pierwsze zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Do akcji włączył się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, przypominając dzieciakom, dlaczego ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Akcja ta ma na celu informowanie dzieci i młodzieży o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach. Poprawa bezpieczeństwa najmłodszych niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy rozpoczynają przygodę ze szkołą w klasach pierwszych jest ważnym elementem realizowanych działań profilaktycznych. Ponadto, dzięki tej akcji zwrócono uwagę kierowców na stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach szkół. Udział policjantów w pogadankach na ten temat jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.

Jak co roku, podczas akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem”, mundurowi wraz z maskotką kujawsko-pomorskiej policji, przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.

Dzisiaj (05.09.2017) przy Szkole Podstawowej nr 46 przy ulicy Kombatantów, policjanci przeprowadzili lekcję bezpieczeństwa wśród dzieci klas I-III. Do drzwi klasy zapukał "Polfinek" zapraszając dzieci do nauki o bezpieczeństwie na drodze. Podczas zajęć przy najbliższym przejściu dla pieszych wszystkie dzieci razem z "Polfinkiem" oraz funkcjonariuszami mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, pokonując wraz z policjantami przejście dla pieszych.

Podczas spotkania Dariusz Porbes, przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, w ramach akcji rozdawał uczniom odblaski, aby przypomnieć jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Z uwagi na aurę dla jednej klasy zajęcia zostały zorganizowane na holu szkolnym przy pomocy "autochodzika".

Lekcja była pełna wrażeń. Spotkanie z policjantem jest dla dzieci zawsze atrakcją, a doświadczenie funkcjonariuszy z „drogówki”, którzy poza omówieniem najważniejszych przepisów, potrafią udzielić dzieciom porad praktycznych, a nawet wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie ich szkoły jest nie do przecenienia.

Autor: Monika Karska Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski