Patrol zatrzymał rozbójników - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Patrol zatrzymał rozbójników

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. 35 i 32-latek napadli na współlokatora. Używając przemocy zabrali mu telefon, pieniądze i klucze do mieszkania. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Wczoraj (07.09.2017) około godziny 02:00 w nocy dyżurny z bydgoskiego Błonia został powiadomiony przez pogotowie o pobitej osobie. Na ulicę Nakielską został skierowany patrol. Tam policjanci zastali załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy mężczyźnie.

Po rozmowie z 55-latkiem okazało się, że został napadnięty przez dwóch współlokatorów. Bijąc go zabrali mu telefon, pieniądze oraz klucze. Co więcej, kazali mu wypłacić dodatkową gotówkę w bankomacie. W trakcie wypłacania pieniędzy, pokrzywdzony zdołał uciec napastnikom.

Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Na miejscu drzwi otworzył podejrzewany. 32-latek początkowo zaczął się wszystkiego wypierać. W jednym z zamkniętych pokoi siedział drugi z napastników. Mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi. Mundurowi podjęli decyzję o siłowym wejściu. W środku zatrzymali siedzącego 35-latka. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Obaj zostali zatrzymani i dowiezieni do policyjnego aresztu. Byli pijani.

Śledczy z bydgoskiego Błonia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanym rozboju. Policjanci wnioskują o tymczasowy areszt. O ich dalszym losie zadecyduje już prokurator. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski