Kryminalni zatrzymali bydgoszczanina z narkotykami - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Kryminalni zatrzymali bydgoszczanina z narkotykami

Data publikacji 02.01.2018

Blisko 90 porcji zakazanych środków psychoaktywnych zabezpieczyli kryminalni z bydgoskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Do sprawy zatrzymali 31-latka. Mężczyzna posiadał w mieszkaniu między innymi marihuanę i tabletki ekstazy. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Policjanci z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy ustalili, że jeden z mieszkańców centrum miasta może posiadać zakazane środki psychoaktywne. Trop doprowadził ich do 31-latka. Kryminalni namierzyli jego miejsce zamieszkania. Policjanci przystąpili do działania i „zapukali” do jego drzwi.

W mieszkaniu zastali podejrzewanego. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli zielony susz roślinny, ponad 60 żółtych tabletek, woreczek z białym proszkiem, młynek oraz wagę. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone środki to marihuana i MDMA. Do sprawy został zatrzymany 31-latek. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania. Za to przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski