Kolejny bydgoszczanin wpadł z narkotykami - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Kolejny bydgoszczanin wpadł z narkotykami

Data publikacji 04.01.2018

Policjanci z bydgoskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 47-latka. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości marihuany oraz o uprawę konopi. Funkcjonariusze w jego mieszkaniu zabezpieczyli nielegalne rośliny oraz sprzęt do ich uprawy. Teraz zatrzymany stanie przed obliczem prokuratora.

Do zatrzymania doszło wczoraj (03.01.2018) przed południem w centrum miasta. Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy. Z ich wiedzy wynikało, że jeden z mieszkańców bydgoskiego Śródmieścia może uprawiać konopie indyjskie. Trop doprowadził ich do 47-latka. Funkcjonariusze ustalili jego miejsce zamieszkania i złożyli mu wizytę.

W trakcie przeszukania pomieszczeń, kryminalni ujawnili dwa krzaki konopi oraz sprzęt do jej uprawy. Co więcej, zabezpieczyli ponad 100 g zielonego suszu roślinnego. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz uprawy konopi. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za te przestępstwa do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje już prokurator.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski