Policyjne działania „Prędkość” - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policyjne działania „Prędkość”

Data publikacji 08.01.2018

Nadmierna prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Kierowcy niestety nadal decydują się na jazdę niezgodną z przepisami. Funkcjonariusze z bydgoskiej „drogówki”, aby poprawić bezpieczeństwo na drodze przyłączyli się do ogólnopolskich działań pn. „Prędkość”.

W miniony piątek (05.01.2018) w trakcie działań pn. "Prędkość", prowadzonych przez cały dzień, policjanci z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w videorejestratory.

Głównym celem akcji było egzekwowanie od kierowców jazdy zgodnej z przepisami, zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeganie dozwolonej prędkości.

W trakcie tych działań policjanci skontrolowali 302 pojazdy, ujawnili 94 przypadki kierujących jadących z nadmierną prędkością.

Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa na drogach najwięcej zdarzeń drogowych spowodowanych jest z powodu nadmiernej prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania, niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków czy z niezachowania bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego.

Autor: asp.szt. Lidia Kowalska
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska