Patrol zatrzymał grafficiarza - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Patrol zatrzymał grafficiarza

Data publikacji 06.03.2018

Policjanci z Solca Kujawskiego zatrzymali 18-latka podejrzanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna zdewastował farbą elewacje kliku budynków. Wpadł na gorącym uczynku. Policjanci zabezpieczyli przy nim puszkę z farbą w sprayu. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę (04.03.2018) rano, wówczas dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informacje o osobach dewastujących elewację budynku w Solcu Kujawskim. Z relacji zgłaszającego wynikało, że dwaj mężczyźni ubrani na czarno malują farbą w sprayu po ścianie. Na ulicę Bohaterów Września natychmiast został skierowany patrol.

Tam, przy jednym z budynków, mundurowi zauważyli opisywanych mężczyzn. Osoby na widok funkcjonariuszy zaczęły uciekać. Po krótkim pościgu jeden z nich został zatrzymany. 18-latek posiadał przy sobie puszkę z farbą w sprayu.

Jak się okazało, nastolatek razem ze wspólnikiem zdewastował ściany kilku budynków, wypisując na nich różne treści. Zatrzymany został doprowadzony do soleckiego komisariatu. Badanie trzeźwości wykazało, że 18-latek jest pijany. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Młodzieniec trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z Solca Kujawskiego na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie drugiego ze sprawców to tylko kwestia czasu.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski