Odpowie za posiadanie 15 „działek” marihuany - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Odpowie za posiadanie 15 „działek” marihuany

Data publikacji 11.04.2018

Kryminalni z komisariatu w Śródmieściu zatrzymali mężczyznę, którzy posiadali narkotyki. Policjanci zabezpieczyli u niego 15 „działek” marihuany. „Właściciel” zabronionych substancji odpowie z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Zatrzymanie bydgoszczanina poprzedzone było ustaleniami śródmiejskich policjantów. Wynikało z nich, że mężczyzna może posiadać środki odurzające. Funkcjonariusze przystąpili do działania i pojechali pod wskazany adres. Podejrzewanego 20-latka zauważyli w momencie, gdy wychodził ze swojego mieszkania.  Zapytany o posiadanie zabronionych substancji stwierdził, że takich nie ma. Jednak co innego pokazało przeprowadzone przeszukanie jego lokalu.

W szafle pod umywalką kryminalni ujawnili woreczki strunowe z łączną zawartością 15 gramów suszu roślinnego. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana. Bydgoszczanin został zatrzymany i przewieziony do śródmiejskiego komisariatu. Jeśli analiza laboratoryjna zabepieczonej substacji potwierdzi wstępne badanie 20-latek odpowie za posiadanie środków odurzających.

Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska