Policjant przeprowadził z uczniami warsztaty o uzależnieniach - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjant przeprowadził z uczniami warsztaty o uzależnieniach

Data publikacji 23.05.2018

Dzisiaj (23.05.2018) sierż. sztab. Rafał Wohlfeil z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z wydziału prewencji bydgoskiej komendy poprowadził warsztaty wśród młodzieży w Szkole Podstawowej w Przełykach.

Z uwagi na zbliżające się wakacje oraz wiek młodych ludzi, policjant poprowadził warsztaty profilaktyczne z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom. Młodzież w trakcie spotkania poznała przyczyny i skutki zażywania substancji narkotycznych, ale również wskazała, jak można przeciwdziałać uzależnieniom wśród młodych ludzi.

Dzieciaki poprowadziły burzliwą dyskusję oraz zaprezentowały katalog swoich pomysłów oraz wiedzy o tematyce uzależnień. Wiedza o konsekwencjach wychowawczych i poprawczych była tematem szeroko omówionym przez policjanta. Jednak to konsekwencje społeczne i zdrowotne wywołały wśród  młodzieży moc dyskusji.

Zajęcia warsztatowe pozwoliły również na poszerzenie wiedzy o zapobieganiu uzależnieniom oraz spojrzenie na problem z różnych perspektyw. Pomysły jak uchronić się od narkotyków, alkoholu czy innych używek były przez dzieciaki przemyślane np. w przypadku problemów poszukać pomocy czy zmienić towarzystwo rówieśnicze.

Mamy nadzieję, że młodzież zapamięta cenne wskazówki i w trudnych sytuacjach wcieli je w życie.

Autor: Monika Karska/ Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska