Eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych rozstrzygnięte po raz XXV

Data publikacji 07.06.2018

W dniu 6 czerwca 2018 roku odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXV Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Najlepszy patrol, który zwyciężył w eliminacjach jest z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

We współzawodnictwie udział brali policjanci pełniący służbę patrolową lub interwencyjną. Łącznie w zawodach rywalizowało 40 policjantów, reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji województwa kujawsko-pomorskiego, wyłonionych podczas zawodów rozgrywanych w poszczególnych powiatach. Każda komenda była reprezentowana przez dwóch policjantów oprócz największej – KMP w Bydgoszczy, która wystawiła dwa dwuosobowe zespoły.

Policjanci rywalizowali w następujących konkurencjach:

• test wiedzy zawodowej.
  • sprawdzian technik obezwładniania osób
  • sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego.
  • Sprawdzian sprawności fizycznej.
  • udzielanie pierwszej pomocy.

W emocjonujących zawodach bezkonkurencyjny okazał się zespół nr 1 z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, który stanął na pierwszym stopniu podium. W składzie zespołu, który zdobył łącznie 93 punkty byli policjanci z Komisariatu Policji w  Białych Błotach: sierż. Jakub Piotrowski i st. post. Bartosz Michalczak

Drugie miejsce przypadło w udziale patrolowi Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie w składzie: sierż. szt. Rafał Brzozek, st. sierż. Piotr Rosinke, którzy zdobyli zdobywając zaledwie o jeden punkt mniej od zwycięzców zawodów.

Kolejne miejsce na podium, trzecie, z wynikiem 84 punktów zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie: st. sierż. Filip Sadłowski, st. sierż. Łukasz Kotlarek.

Przeprowadzenie wojewódzkich eliminacji oprócz rywalizacji sportowej, stało się przede wszystkim wyśmienitą okazją do sprawdzenia i doskonalenia umiejętności zawodowych policjantów, zarówno wiedzy teoretycznej, jak i sprawności fizycznej, umiejętności strzeleckich, doskonalenia technik obezwładniania osób, a także udzielania pierwszej pomocy osobie ugodzonej nożem i wypchniętej z wysokości.

Zawody odbyły się pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Pana Mikołaja Bogdanowicza, który wręczył zwycięskiej drużynie puchar.

Drużyny zajmujące pierwsze trzy miejsca zostały uhonorowane okolicznościowymi pucharami oraz nagrodami ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychałę, które w imieniu Pana Komendanta wręczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski. Nagrody rzeczowe oraz upominki ufundował również Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa kujawsko-pomorskiego, w którego imieniu gratulacje przekazał Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Pan Piotr Kujawa oraz IPA reprezentowane przez Pana Jerzego Archackiego.

W zawodach finałowych, które rozegrane zostaną w dniach 12 - 14 września 2018 roku  w Szkole Policji w Słupsku, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy będą reprezentowały patrole, które w eliminacjach wojewódzkich zajęły pierwsze i drugie miejsce. Naszej reprezentacji życzymy powodzenia w finale zawodów.