Bezpieczne rozpoczęcie roku szkolnego w Bydgoszczy - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Bezpieczne rozpoczęcie roku szkolnego w Bydgoszczy

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego bydgoscy policjanci prowadzą działania mające zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży w rejonie placówek oświatowych. Dzisiaj do godzin wieczornych wspólne patrole dzielnicowych ze strażnikami miejskimi będą czuwać nad bezpieczeństwem w ramach działań związanych z rozpoczęciem roku szkolnego.

Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na popełnianie przestępstw i wykroczeń w rejonach szkół, przedszkoli, a także sklepów monopolowych. Skontrolują te miejsca, gdzie może się gromadzić młodzież czy osoby dorosłe by spożywać alkohol.

Pierwszy dzień szkoły, szczególnie dla starszych uczniów, to okazja do spotkań. Dlatego też w tych miejscach, gdzie w ostatnim czasie dochodziło do różnego rodzaju zdarzeń kryminalnych pojawią się patrole. Bydgoskich policjantów w działaniach wspierają koledzy ze Straży Miejskiej.

W następnych dniach już od godzin porannych policjanci pojawiać się będą w rejonach szkół, przy których dochodzi najczęściej do zdarzeń drogowych i gdzie istnieje największe zagrożenie bezpieczeństwa z uwagi na duże natężenie ruchu drogowego.

Ich kontrolą objęty będzie również sposób przewożenia dzieci w samochodach- obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach czy zapiętych pasach bezpieczeństwa. Mundurowi zwrócą także uwagę na kwestie zatrzymywania pojazdów przez rodziców w czasie dowożenia dzieci do szkół i przedszkoli.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska