Podsumowanie akcji "Znicz 2018" w powiecie bydgoskim - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Podsumowanie akcji "Znicz 2018" w powiecie bydgoskim

Data publikacji 05.11.2018

Bydgoscy policjanci, podobnie jak w całej Polsce, przez ostatnie pięć dni na drogach naszego regionu prowadzili akcję „Znicz 2018”. Od wczesnego popołudnia w środę do północy w niedzielę mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg. Dbali o to, abyśmy szczęśliwie dotarli do celu podróży.

Trwająca w tym roku pięć dni akcja "Znicz 2018”, to czas wytężonej pracy policjantów w całym kraju. Bydgoscy funkcjonariusze podczas tych działań wspierani byli, podobnie jak każdego roku, przez Straż Miejską oraz Żandarmerię Wojskową.  

Sporo pracy mieli policjanci ruchu drogowego, którzy pomagali kierowcom pokonywać najbardziej newralgiczne miejsca. Mieszkańcy Bydgoszczy, przyzwyczajeni do tymczasowych rozwiązań, chętnie korzystali też z komunikacji miejskiej. Ci, którzy próbowali dostać się samochodem w okolice cmentarza, współpracowali z policjantami i cierpliwie czekali na możliwość przejazdu. Praca funkcjonariuszy i zachowanie kierowców spowodowały, że w okolicach nekropolii i na trasach dojazdowych nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych, a ruch odbywał się bez większych utrudnień. W czasie pełnienia służby wykorzystywane były policyjne wideorejestratory, zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach.

Od środy (31.10.2018) do późnego wieczora w niedzielę (04.11.2018) na drogach w Bydgoszczy i powiecie doszło do dwóch wypadków, w których na szczęście nikt nie zginął. Tylko dwie osoby zostały ranne. Odnotowano także 84 kolizji. Policjanci zatrzymali też pięć osób, które po spożyciu alkoholu wsiadły za kierownicę pojazdu.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski