Podziękowania za wzorową postawę - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Podziękowania za wzorową postawę

Data publikacji 23.11.2018

Bydgoszczanie, którzy wykazali się postawą godną naśladowania zostali wyróżnieni przez kierownictwo komisariatu na bydgoskich Wyżynach. Z rąk Komendanta mł. insp. Adama Jarosza oraz jego Zastępcy kom. Tomasza Sura odebrali listy z podziękowaniami i gratulacjami. Były również słowa uznania i serdeczne życzenia.

Komendant Komisariatu Bydgoszcz-Wyżyny mł. insp. Adam Jarosz oraz jego Zastępca kom. Tomasz Sura spotkali się z trzema mieszkańca naszego miasta, którzy swoim zaangażowaniem i zdecydowaną reakcją przyczynili się w jednym przypadku do zatrzymania pijanego kierowcy, a w drugim do zatrzymania sprawczyni kolizji, która odjechała z miejsca zdarzenia i na dodatek była nietrzeźwa.

Pierwsza sytuacja miała miejsce na ul. Spokojnej w Bydgoszczy. Wówczas świadkowie widzieli, jak kierująca hondą cofając uderzyła w zaparkowany tam samochód, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Chwilę później osoby te zauważyły ją jadącą w rejonie ul. Bełzy. Gdy tam zaparkowała natychmiast do niej podeszli, nie pozwolili jej odejść i zawiadomili o tym policję. 43-letnia kobieta w chwili zatrzymania miała niemal 3 promile alkoholu w organizmie.

Do drugiej sytuacji doszło w podbydgoskiej Brzozie. Jadący od strony Inowrocławia bydgoszczanin zauważył, że kierowca jadący przed nim vw passatem wykonuje nieskoordynowane manewry, a styl jego jazdy może świadczyć o tym, że jest nietrzeźwy. Gdy dojechał do skrzyżowania ze światami i się zatrzymał świadek wysiadł z auta, podszedł do vw passata i otworzył drzwi. Natychmiast poczuł silną woń alkoholu. Nie zwlekając wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę 26-latkowi, a następnie zawiadomił policję. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Panowie Komendanci podziękowali oraz pogratulowali godnej i wzorowej postawy. Podkreślili również jak ważne jest, abyśmy reagowali w sytuacjach, gdy jesteśmy świadkami łamania prawa. W podziękowaniu za właściwe zachowanie wyróżnieni otrzymali listy gratulacyjne.

Do nagrodzenia jednego z mężczyzn doszło podczas rady Gminy Nowa Wieś Wielka, na terenie której sytuacja miała miejsce. Z tego też względu Wójt gminy również podziękował za reakcję wobec nietrzeźwego kierującego, wręczając bydgoszczaninowi drobny upominek.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska