Policjanci zabezpieczyli kradzionego range rovera - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli kradzionego range rovera

Data publikacji 03.12.2018

Kryminalni z bydgoskiej komendy zatrzymali 39-latka podejrzanego o paserstwo. Policjanci zabezpieczyli szkielet od kradzionego w Anglii range rovera. Wyprodukowany w 2018 roku pojazd został w znacznym stopniu rozebrany na części. Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że na terenie powiatu bydgoskiego może znajdować się tzw. dziupla. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że znajduje się tam kradzione auto. Kryminalni wytypowali miejscowość i posesję.

W piątek (30.11.2018) przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres. Na miejscu przeszukali posesję. W pomieszczeniu gospodarczym funkcjonariusze znaleźli rozebrany w znacznym stopniu samochód marki Range Rover. Obok leżały wymontowane od niego części.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że pojazd ten został skradziony na terenie Wielkiej Brytanii, a jego wartość szacuje się na ponad 300 tysięcy złotych. Do sprawy został zatrzymany 39-latek. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z Koronowa. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut paserstwa. W sobotę (01.12.2018) podejrzany został doprowadzony do prokuratury w Nakle nad Notecią. Oskarżyciel po przesłuchaniu 39-latka zastosował wobec niego dozór policyjny.

Teraz podejrzany będzie musiał „odwiedzać” bydgoski komisariat dwa razy w tygodniu.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski