Areszt dla bydgoszczanina za posiadanie narkotyków - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Areszt dla bydgoszczanina za posiadanie narkotyków

Data publikacji 04.01.2019

Na najbliższe trzy miesiące do aresztu trafił bydgoszczanin podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy zabezpieczyli u niego w mieszkaniu blisko 1,5 kg marihuany, amfetaminę i tabletki ekstazy. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Kryminalni z bydgoskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może zajmować procederem narkotykowym. Policjanci wytypowali go. Okazała się nim być 38-letni mężczyzna.

We wtorek (02.01.2019) wieczorem funkcjonariusze przystąpili do realizacji i namierzyli go na jednej z ulic osiedla Szwederowo. Razem z mężczyzną udali się do jego miejsca zamieszkania. Tam po przeszukaniu pomieszczeń zabezpieczyli blisko 1,5 kg marihuany, 21 tabletek ekstazy, amfetaminę i brązową substancję, która zostanie poddana badaniom laboratoryjnym. Ponadto, zabezpieczyli też dwie wagi elektroniczne. 38-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli śledczy z bydgoskiego Szwederowa, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 38-latkowi zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Następnie zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie został przesłuchany. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o jego tymczasowy areszt.

Dzisiaj (04.01.2019) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski