"Bezpieczne ferie" – spotkanie z dzielnicowymi ze Szwederowa - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

"Bezpieczne ferie" – spotkanie z dzielnicowymi ze Szwederowa

Data publikacji 10.01.2019

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi dzielnicowi z komisariatu na Szwederowie wraz z pracownikiem zespołu zajmującego się profilaktyką nieletnich, odwiedzili najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 61 przy ul. Kruczej 5 w Bydgoszczy.

Na spotkaniu dzielnicowi omówili najważniejsze aspekty bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Były więc rady policjanta dotyczące dobrania bezpiecznego miejsca do zabaw- z dala od ulicy, zamarzniętych akwenów. Dzielnicowi powiedzieli o odpowiednich zachowaniach podczas jazdy na sankach oraz nartach zgodnie z akcją "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" – dzieciom rozdano ulotki dotyczące tej tematyki.

W formie prezentacji multimedialnej policjanci zaprezentowali uczniom krótkie historyjki obrazkowe przedstawiające zagrożenia, jakie niesie za sobą zjeżdżanie na sankach w okolicach jezdni oraz wchodzenie na zamarznięte akweny wodne.

Nie zabrakło rad dzielnicowego dotyczących noszenia odblasków. Aby zobrazować efekt jaki one dają najmłodsi zaglądali do "magicznej tuby".

Dzieci były zadowolone z wizyty przedstawicieli Policji. Zapytane zgodnie potwierdziły, że podczas ferii zimowych będą pamiętać o bezpieczeństwie.

Autor: Monika Gosz/ ZPSNiP KP Bydgoszcz-Szwederowo
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska