Policjanci rozmawiali z rodzicami o cyberprzemocy - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjanci rozmawiali z rodzicami o cyberprzemocy

W Nowej Wsi Wielkiej przy ulicy Ogrodowej 1, dzielnicowy mł. asp. Adam Boniewicz i dr Agnieszka Strahl z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii komisariatu na Wyżynach, przeprowadzili spotkanie z Rodzicami uczniów na temat cyberprzemocy.

Wczoraj (10.01.2019) dzielnicowy mł. asp. Adam Boniewicz i dr Agnieszka Strahl spotkali się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Wielkiej. Przemoc rówieśnicza z użyciem mediów elektronicznych stała się w ostatnich latach poważną kwestią społeczną. Problem cyberprzemocy w sposób oczywisty dotyczy szkół. W środowisku szkolnym dochodzi do aktów przemocy z użyciem telefonów lub internetu. Coraz częściej tradycyjne konflikty rówieśnicze przenoszą się do sieci.

W odpowiedzi na pytania Rodziców jak skutecznie przeciwdziałać problemowi cyberprzemocy prelegenci przypomnieli zgromadzonym o obowiązkach i prawach wynikających z wykonywania władzy rodzicielskiej nad małoletnim, wyczulili rodziców na nawet pozornie błahe akty cyberprzemocy, ponieważ stanowią one dla ofiar poważny problem, z którym często uczniowie nie potrafią sobie poradzić.

Prelegenci omówili problem agresji i przemocy zawartej w grach komputerowych. Przypominając, iż w czasie korzystania z nich dziecko ma możliwość oglądania scen zawierających przemoc, co skutkować może naśladowaniem aspołecznych zachowań wirtualnych bohaterów. W obliczu negatywnych konsekwencji uzależnienia od komputera i gier komputerowych, przekazano kilka wskazówek praktycznych, pomocnych w wyborze gier komputerowych oraz limitowaniu dzieciom czasu korzystania z internetu. Omawiane były, również zasady postępowania w przypadku, gdy małoletni wejdzie w konflikt z prawem, bądź stanie się ofiarą przemocy.

Autor: mł. asp. Grzegorz Krzyżanowski/ KP Bydgoszcz-Wyżyny
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska