Odpowie za dewastacje auta - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Odpowie za dewastacje auta

Data publikacji 30.04.2019

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali sprawcę dewastacji. W ich ręce wpadł 19-latek, który w nocy na parkingu niestrzeżonym uszkodził auto. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Sprawa zaczęła się od zgłoszenia jakie otrzymali policjanci z bydgoskiego Szwederowa. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu pojazdu. Ze zgłoszenia wynikało, że na niestrzeżonym parkingu, ktoś wszedł na samochód i najprawdopodobniej zaczął skakać po dachu auta. W wyniku dewastacji uszkodzeniu uległa karoseria oraz powłoka lakiernicza. Pokrzywdzony straty oszacował na 1000 złotych.

W sprawę zostali zaangażowani kryminalni z komisariatu. Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w nocy około godziny 3:00. Trop doprowadził ich do jednego z mieszkańców Bydgoszczy. Następnego dnia namierzyli go i zatrzymali. 19-latek został dowieziony do komisariatu. Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski