Tragiczny wypadek na drodze w miejscowości Emilianowo - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Tragiczny wypadek na drodze w miejscowości Emilianowo

Data publikacji 03.07.2019

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku na krajowej „10”. Na wysokości miejscowości Emilianowo doszło do zderzenia trzech pojazdów. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. 27-letni kierowca fiata został zatrzymany. Zatrzymane ma też prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (03.07.2019) tuż po godzinie 5:00, wówczas dyżurny bydgoskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów w miejscowości Emilianowo na DK 10. Na miejsce zostały skierowane patrole ruchu drogowego. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Fiat Ductao wyprzedzał w miejscu niedozwolonym pojazd ciężarowy z naczepą marki Mercedes. Natomiast z przeciwnego pasa ruchu jechał pojazd marki Chevrolet, który chcąc uniknąć zderzenia czołowego odbił w lewo i uderzył w bok pojazdu ciężarowego. W wyniku zderzenia pojazd osobowy stanął w płomieniach. Wstępnie w zdarzeniu poniosła śmierć jedna osoba – kierowca chevroleta.

Policjanci razem z biegłym z dziedziny techniki samochodowej cały czas pracują na miejscu. Trwa wyciąganie pojazdu osobowego spod TIR-a. Droga jest zablokowana. Od kierowców TIR-a i fiata została pobrana krew do badań.

27-letni kierujący fiatem został zatrzymany. Mundurowi zatrzymali mu też prawo jazdy.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
  • wypadek drogowy na drodze krajowej nr 10 z udziałem TIR-a i pojazdu osobowego
  • strażacy stoją przy uszkodzonym pojeździe ciężarowym
  • wypadek drogowy na drodze krajowej nr 10 z udziałem TIR-a i pojazdu osobowego