Okiem policyjnej kamery obserwowali zachowanie pieszych na drodze - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Okiem policyjnej kamery obserwowali zachowanie pieszych na drodze

Data publikacji 05.07.2019

Kolejny raz policjanci z bydgoskiej drogówki wykorzystując Mobilne Centrum Monitoringu ujawniali wykroczenia pieszych jak i kierujących. Mundurowi przy pomocy tego pojazdu „rozliczali” tych, którzy łamali przepisy ruchu drogowego.

Dzisiaj (05.07.2019) przez dwie godziny (9:00-11:00) policjanci z bydgoskiej „drogówki” czuwali nad bezpieczeństwem pieszych i zmotoryzowanych użytkowników dróg w rejonie ul. Glinki w Bydgoszczy. Kamery Mobilnego Centrum Monitoringu z pewnej odległości obserwowały użytkowników dróg, którzy nie stosowali się do przepisów. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi ruchu drogowego, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazanego pieszego lub kierowcę i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego użytkownika drogi.

Mundurowi w ciągu dwóch godzin ujawnili siedem wykroczeń popełnionych przez pieszych. Trzech z nich ukarali mandatem karnym, a czterech pouczyli. We wszystkich przypadkach chodziło o przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Działania będą kontynuowane.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
  • na monitorze widać jak policjant idzie z pieszą, która przechodziła w miejscu niedozwolonym
  • na monitorze widać jak piesza przechodzi przez jezdnię w miejscu niedozwolonym
  • na monitorze widać jak piesza przechodzi przez jezdnię w miejscu niedozwolonym
  • na monitorze widać jak piesza przechodzi przez jezdnię w miejscu niedozwolonym