JAK UNIKAĆ ZAGROŻEŃ

Włamania do mieszkań

Data publikacji 18.09.2015

Włamania do mieszkań


Każdy może stać się ofiarą włamywacza,  jednak żeby do tego nie dopuścić należy pamiętać, aby:


1. Nie trzymać w domu znacznej ilości gotówki ani wartościowej biżuterii.

2. Ubezpieczyć mieszkanie od włamania. Ubezpieczalnia może również dokonać spisu wartościowych przedmiotów znajdujących się w domu, dzięki czemu przy ewentualnym włamaniu będziesz wiedzieć co zginęło.

3. Spisać numery seryjne sprzętu elektronicznego oraz oznaczyć go w sposób znany tylko Tobie. Dzięki temu przy odnalezieniu przedmiotów przez Policję będziesz mógł udowodnić, że dany przedmiot należy do Ciebie.

4. Pod żadnym pozorem nie mówić publicznie gdzie w mieszkaniu przetrzymuje się pieniądze.

Uczyć swoje dzieci, że nie należy mówić obcym, co znajduje się w domu.   

5. Zwracać uwagę na osoby, które zachowują się podejrzanie, np. zaglądają w okna, starać się zapamiętać ich wygląd zewnętrzny oraz charakterystyczne szczegóły ubrania. Dokładny opis pomoże później Policji w zidentyfikowaniu sprawcy.

6. Nigdy nie wpuszczać do domu obcych osób, które chcą sprzedać lub zareklamować Tobie towar. Jeśli się na to zdecydujesz, koniecznie sprawdź ich dokumenty, np. poproś o pokazanie legitymacji pracowniczej.

 

Pamiętaj!

Nawet niepozornie wyglądająca i budząca zaufanie osoba może robić rozpoznanie terenu przyszłego działania.

 

7. Zamontować w drzwiach atestowane zamki. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że takie zamki tylko wydłużą czas potrzebny na ich pokonanie, ale dzięki temu ktoś może zaalarmować Policję lub zatrzymać włamywacza.

8. Nigdy nie zostawiać kluczy w umówionych miejscach ani nie uczyć tego swoich domowników.

9. W przypadku dłuższego wyjazdu poinformować o tym fakcie sąsiada, dać klucze zaufanej osobie, która codziennie zapali na jakiś czas światło w mieszkaniu i opróżni Twoja skrzynkę na listy .

 

 

 

Powrót na górę strony