Bydgoscy profilaktycy na zajęciach z uczniami - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Bydgoscy profilaktycy na zajęciach z uczniami

Data publikacji 20.02.2020

"Odpowiedzialność prawna nieletnich" oraz "Profilaktyka uzależnień – narkotyki, dopalacze, inne środki odurzające" to tematy poruszone w ramach Tygodnia Profilaktyki w Szkole Podstawowej nr 30 w ramach wspólnych działań profilaktyków z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo.

Mł.asp. Rafał Wohlfeil i Beata Rogawska-Schmidt z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wraz z Zespołem Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z komisariatu na Szwederowie: sierż. szt. Adrianem Cieślewiczem i Moniką Gosz przeprowadzili zajęcia z uczniami Szkoły Podstawowej nr 30 mieszczącej się przy ul. Czackiego 8 w Bydgoszczy. Policjanci na spotkaniu poruszyli tematy "Profilaktyki uzależnień- narkotyki, dopalacze, inne środki odurzające" oraz "Odpowiedzialności prawnej nieletnich".

Prowadzący szczególną uwagę skupili na kwestiach dotyczących szkodliwości zażywania środków odurzających. Wyświetlono prezentację multimedialną o wymownym tytule "Narkotyki- najlepsze wyjście nie wchodzić". Funkcjonariusze przedstawili młodzieży wiele przypadków młodych osób mających kontakt z substancjami odurzającymi, z którymi spotkali się podczas pełnionej służby. Dużo uwagi prowadzący poświęcili zagrożeniom ze strony dopalaczy,

Młodzieży w drugim bloku tematycznym przedstawiono przepisy Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Ważnym zagadnieniem było wyjaśnienie pojęcia demoralizacji oraz omówienie najczęściej popełnianych przez młodzież czynów karalnych.

Uczestnicy zadawali wiele pytań związanych z prowadzonymi zajęciami, aktywnie w nich uczestniczyli. Spotkania z młodzieżą mają na celu uświadomienie nastolatkom, że ich obecne wybory, zachowania, decyzje mogą skutkować na ich dalsze życie.

Autor: Monika Gosz/ KP Bydgoszcz-Szwederowo
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Profilaktycy ze Szwederowa prowadzą zajęcia z uczniami.
  • Policjanci i uczniowie podczas zajęć.
  • Policjant z bydgoskiej komendy prowadzi zajęcia z uczniami.