Wiadomości

Rusza policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem – nosimy odblaski"

Data publikacji 04.09.2017

Od jutra i przez najbliższe kilka dni bydgoscy policjanci prowadzić będą działania “Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem – nosimy odblaski”. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach, a także korzystającym ze zorganizowanych form dowozu do szkół.

W pierwszy dzień (04.09.2017) nowego roku szkolnego wzrasta natężenie ruchu drogowego zwłaszcza w pobliżu szkół, dlatego też bydgoscy policjanci wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bydgoszczy rozpoczynają działania “Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem – nosimy odblaski”.

Celem akcji, która potrwa kilka dni (05-12.09.2017) jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach po przerwie wakacyjnej oraz nauka bezpiecznego poruszania się po często ruchliwych trasach, którymi dzieci udają się do szkoły. Ponadto, przez cały rok nauki policjanci prowadzić będą profilaktykę i edukację uczniów najmłodszych klas.

Jutro (05.09.2017) od godz. 09:00 przy Szkole Podstawowej nr 46 w Bydgoszczy przy ul. Kombatantów będzie można spotkać bydgoskich policjantów, którzy wspólnie z przedstawicielami WORD-u przywitają pierwszych uczniów udających się do szkoły. Pod ich fachowym „okiem” najmłodsi będą mogli zobaczyć i nauczyć się prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Przy okazji przypomną sobie kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kolejne poranne działania na przejściach dla pieszych z udziałem funkcjonariuszy:

  • w dniu 05 września przy Szkole Podstawowej nr 4 w Solcu Kujawskim;
  • w dniu 06 września przy Szkole Podstawowej w Niemczu na ul. Bydgoskiej;
  • w dniu 06 września przy Zespole Szkół nr 21 w Bydgoszczy na ul. Bałtyckiej;
  • w dniu 06 września przy Szkole Podstawowej nr 37 w Bydgoszczy na ul. Nakielskiej;
  • w dniu 07 września przy Szkole Podstawowej nr 36 w Bydgoszczy na ul. Średniej;
  • w dniu 07 września przy Zespole Szkół nr 18 w Bydgoszczy na ul. Hutniczej;
  • w dniu 08 września przy Szkole Podstawowej nr 9 w Bydgoszczy (nowa szkoła) na ul. T.B. Komorowskiego;
  • w dniu 08 września przy Szkole Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy na ul. Kcyńskiej;
  • w dniu 11 września przy Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie;
  • w dniu 12 września w Białych Błotach na ul. Centralnej.

Przypominamy również, że dorośli odprowadzając dziecko do szkoły powinni pokazać dzieciom nie najkrótszą, a najbezpieczniejszą drogę. Warto też wyposażyć swoje dziecko w elementy odblaskowe. Dowożąc pociechę do szkoły należy pamiętać również o tym, aby zatrzymać się w miejscu dozwolonym tak, aby nie ograniczyć widoczności dla innych kierujących i pieszych przechodzących przez jezdnię.

Apelujemy też do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze - zwłaszcza w rejonie szkół, przedszkoli i miejsc, gdzie grupują się dzieci. Policjanci przede wszystkim teraz, w pierwszych dniach roku szkolnego, obejmą je szczególnym nadzorem.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski