"Polfinek" dbał o bezpieczeństwo dzieci przy szkołach - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

"Polfinek" dbał o bezpieczeństwo dzieci przy szkołach

Data publikacji 07.09.2017

Rok szkolny już się zaczął. W pierwszym tygodniu września nad bezpieczeństwem dzieci, szczególnie tych najmłodszych, czuwał "Polfinek" wraz z policjantami. Można ich było spotkać przy przejściach dla pieszych znajdujących się w rejonie szkół, podczas realizacji spotkań z dziećmi w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem”.

Akcja ta ma na celu informowanie dzieci i młodzieży o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach. Poprawa bezpieczeństwa najmłodszych niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy rozpoczynają przygodę ze szkołą w klasach pierwszych jest ważnym elementem realizowanych działań profilaktycznych. Ponadto, dzięki tej akcji zwrócono uwagę kierowców na stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach szkół. Udział policjantów w pogadankach na ten temat jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.

Jak co roku, podczas akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem”, mundurowi wraz z maskotką kujawsko-pomorskiej policji, przypomnieli dzieciom o zasadach przechodzenia przez ulicę. W tej specyficznej lekcji łączącej naukę i dobrą zabawę, w ostatnich dniach  wzięły udział dzieci z następujących szkół:

  • Szkoły Podstawowej nr 4 w Solcu Kujawskim
  • Szkoły Podstawowej w Niemczu,
  • Zespołu Szkół nr 21 w Bydgoszczy przy ul. Bałtyckiej
  • Szkoły Podstawowej nr 37 w Bydgoszczy przy ul. Nakielskiej
  • Szkoły Podstawowej nr 36 w Bydgoszczy przy ul. Średniej
  • Zespołu Szkół nr 18 w Bydgoszczy przy ul. Hutniczej
  • Szkole Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy na ul. Kcyńskiej;

Głównym bohaterem spotkania był Polfinek, który towarzyszył policjantom komisariatów realizujących opisywane działania. Policyjna maskotka przywitała radośnie dzieci i wychowawców, czekając na nich przed szkołą. Dzieci zachęcone jej obecnością z radością przemaszerowały w stronę przejścia dla pieszych, gdzie przystąpiły do praktycznej nauki bezpiecznego zachowania przy pokonywaniu przejść dla pieszych.

Po części praktycznej policjanci podsumowując przebieg zajęć powtórnie omówili najważniejsze aspekty właściwych zachowań pieszego uczestnika ruchu drogowego.

Autor: Monika Karska Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski