Rozbójnik w rękach dzielnicowego - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Rozbójnik w rękach dzielnicowego

Data publikacji 11.09.2017

Dzielnicowy z bydgoskiego Błonia namierzył i zatrzymał 19-latka podejrzanego o rozboje. Mężczyzna z kominiarką na głowie i nożem w ręku, w jednym dniu, napadł na pięć sklepów. W trzech przypadkach były to usiłowania. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

Wszystko miało swój początek pod koniec sierpnia (29.08.2017). Wówczas policjanci z bydgoskiego Błonia odnotowali w jednym dniu dwa rozboje. Wszystkie miały miejsce w sklepach na terenie osiedla Osowa Góra. Ze zgłoszenia wynikało, że zamaskowany mężczyzna z nożem w ręku sterroryzował ekspedientki, żądając od nich wydania pieniędzy. Sprawca w ten sposób zrabował kilkaset złotych.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienia i zaczęli pracować nad sprawą. Przełom nastąpił kilka dni później. Na trop podejrzewanego wpadł dzielnicowy. W miniony piątek (08.09.2017) wieczorem dzielnicowi z Osowej Góry namierzyli i zatrzymali 19-latka. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Błonia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu łącznie pięć zarzutów dotyczących rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, w tym trzy usiłowania. Jak się okazało, w trzech przypadkach 19-latkowi nie udało się zrealizować celu. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski