Policjanci spotkali się z seniorami - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjanci spotkali się z seniorami

Data publikacji 27.10.2018

Komenda Główna Policji podpisała z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych porozumienie o współpracy w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa obywateli. W ramach inauguracji ogólnopolskiej akcji zorganizowano "Dzień seniora". Akcja realizowana jest pod hasłem "Aktywnie i bezpiecznie" i ma na celu aktywizację osób starszych oraz popularyzację wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Wczoraj (26.10.2018) Zakład Ubezpieczeń Społecznych zorganizował dla bydgoskich seniorów "Dzień seniora". Spotkanie odbyło się w Akademickiej Przystani Kulturalnej przy ul. Królowej Jadwigi 14 w Bydgoszczy. Do tego przedsięwzięcia dołączyli też bydgoscy policjanci: mł. asp. Marcin Górak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz sierż. sztab. Rafał Wohlfeil z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Temat jaki poruszyli policjanci dotyczył metody działania sprawców przestępstw na tzw. "wnuczka" i na "policjanta". Uczestnicy z zainteresowaniem posłuchali o metodach działania sprawców tego typu przestępstw oraz sposobach ich unikania.

W dalszym ciągu osoby starsze padają ofiarami oszustów, a przez to często tracą dorobek i oszczędności całego życia. Dlatego takie spotkania jak te, zainicjowane w ramach akcji pod hasłem "Aktywnie i bezpiecznie", są ważnym elementem profilaktycznym i prewencyjnym. Realizowana profilaktyka w tym zakresie uwzględnia coraz to nowe sposoby działania oszustów chcących oszukać seniorów.

Policjanci są przekonani, że uczestnicy spotkania w przypadku znalezienia się w takiej sytuacji, nie dadzą się oszukać i będą czujni.

Warto również wspomnień o wydanym biuletynie przez ZUS specjalnie z myślą o seniorach, gdzie zawarty jest artykuł pt. "Zadbaj o swoje bezpieczeństwo" oraz "Uważaj na oszustów, którzy twierdzą, że są pracownikami ZUS". Cały magazyn można znaleźć na stronie http://www.zus.pl/senior.

Fot: ZUS Bydgoszcz Krystyna Michałek

Autor: Monika Karska Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Pliki do pobrania