Koronowscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo kwestujących - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Koronowscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo kwestujących

Dzielnicowi z komisariatu w Koronowie spotkali się w koronowskim Centrum Kultury Synagoga z wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wczoraj (08.01.2019) w Centrum Kultury Synagoga w Koronowie dzielnicowi z koronowskiego komisariatu mł. asp. Janusz Wojtczak, mł. asp. Łukasz Piesik, sierz. szt. Waldemar Wełniak spotkali się z wolontariuszami XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Policjanci omówili z osobami, które będą prowadziły zbiórkę pieniędzy na ulicach Koronowa oraz na terenie gminy, podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące między innymi:

  • prowadzenia zbiórki pieniędzy wspólnie z innymi wolontariuszami lub osobami dorosłymi,
  • wybierania miejsc bezpiecznych do kwestowania i unikania tych niebezpiecznych,
  • informowania patroli policji będących w rejonie lub zgłaszania pod numerem  telefonu 112 wszelkich zdarzeń bezprawnego działania osób.

Główna impreza odbędzie się w Hali Widowiskowo Sportowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Koronowie przy ulicy Wąskotorowej 4, a od godzin rannych pięćdziesięciu dwóch wolontariuszy będzie zbierało pieniądze na ulicach i terenie gminy Koronowo. Nad bezpieczeństwem kwestujących oraz darczyńców czuwać będą policyjne patrole.