Zatrzymana kolejna osoba mająca związek z "dopalaczami" - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Zatrzymana kolejna osoba mająca związek z "dopalaczami"

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali 23-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków psychoaktywnych tzw. „dopalaczy”. Policjanci zabezpieczyli u niego niemal 400 gramów tego rodzaju środków psychoaktywnych. Mężczyzna odpowie za posiadanie substancji zabronionych.

Działania policjantów z Wydziału Kryminalnego komisariatu na bydgoskim Śródmieściu doprowadziły do zatrzymania 23-latka podejrzanego o posiadanie „dopalaczy”.

Do jego zatrzymania doszło w minioną środę (09.01.2019) w momencie, gdy mężczyzna wychodził ze swojego mieszkania na Osiedlu Leśnym w Bydgoszczy. Policjanci po przedstawieniu mu powodu przybycia przystąpili do przeszukania zajmowanego przez niego lokalu.

Ich podejrzenia szybko się potwierdziły. W mieszkaniu bydgoszczanina kryminalni ujawnili worek z suszem roślinnym. Przeprowadzone wstępne badania wykazały, że zabezpieczony susz to środek psychoaktywny tzw. „dopalacz” o wadze niemal 400 gramów.

23-latek został zatrzymany. Wczoraj (10.01.2019) trafił przed oblicze prokuratora, który po zapoznaniu się z materiałami sprawy, zastosował wobec niego dozór policyjny. Mężczyzna będzie musiał stawiać się w komisariacie dwa razy w tygodniu. Grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.

 

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska