Dzień Bezpiecznego Internetu z udziałem bydgoskich policjantów - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Dzień Bezpiecznego Internetu z udziałem bydgoskich policjantów

Data publikacji 05.02.2019

Bydgoscy policjanci realizując kampanię z ramienia MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny" zrealizowali zajęcia pn. "Bezpieczny Internet" w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 32 przy ul. Bałtyckiej w Bydgoszczy. Wszystko to w ramach przypadającego dzisiaj (05.02.2019) Dnia Bezpiecznego Internetu.

Zajęcia zainicjowała Dyrekcja szkoły wraz z Panem Marcinem Grupką - nauczycielem zajęć informatycznych. W ramach tak ważnego tematu młodzież wcześniej, wspólnie z nauczycielami, przygotowała z tej okazji plakaty obrazujące ich wizję bezpieczeństwa w internecie. Wszystkie prace zawierały treści związane z bezpieczeństwem lub zagrożeniami, z jakimi można się spotkać podczas korzystania z internetu m.in. z portali społecznościowych, komunikatorów, stron www.

Dzisiaj (05.02.2018) w „Dniu Bezpiecznego Internetu”, podsumowaniem zdobytej już wcześniej wiedzy przez młodzież, były zajęcia z zakresu m.in. cyberprzemocy i cyberzagrożeń przeprowadzone przez policjantów z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy sierż. sztab. Rafała Wohlfeil i i mł. asp. Sebastiana Rink.

W trakcie spotkania za pomocą przygotowanego Quizu sprawdzono poziom wiedzy młodzieży na temat bezpiecznego korzystania z komputera. Policjanci omówili tematykę tzw. "hejtowania", a przede wszystkim odróżnienia go od konstruktywnej krytyki, która nieraz może dać pozytywny efekt.

Podczas zajęć młodzież obejrzała dwa filmy, po których były zadawane pytania związane z zagrożeniami, z którymi spotkali się bohaterowie filmów.  W związku ze znanymi publice przypadkami niewłaściwych, niezgodnych z prawem zachowań młodych ludzi w sieci, policjanci omówili na konkretnych przykładach odpowiedzialność młodocianych popełniających takie czyny.

W trakcie spotkania uczestnicy otrzymali naklejki potwierdzające ich uczestnictwo w "Dniu Bezpiecznego Internetu".

Autor: sierż. sztab. Rafał Wohlfeil/ Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska